Wspólnymi siłami, można wiele zdziałać!

Po raz kolejny w Boguszowie – Gorcach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pełną parą. Było mnóstwo dobrej muzyki i wspaniałe niespodzianki. Największą z nich sprawili nam wyjątkowo hojni w tym roku ofiarodawcy – czyli wszyscy mieszkańcy Boguszowa – Gorc, Czarnego Boru, Witkowa i Jabłowa.

Boguszowskie Centrum Kultury od godzin porannych pełne było aktywnych wolontariuszy i wielkoorkiestrowego zgiełku. Kawiarenka WOŚP oferowała pyszne ciasto, a Koło Wędkarzy zapraszało do środka zapachem grochówki z kotła, której można było spróbować za wrzut do puszki. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Na scenie pojawiły się zespoły Padma, DUX i Central Park. Można było podziwiać także popisy taneczne w wykonaniu grupy Kingi Hyrsz.

Podczas imprezy w Gorcach pozytywnie zaskoczył  p. Piotr Boruta, który pomimo tego, że utknął w pociągu w Mietkowie nie poddał się i dotarł do nas dzięki życzliwości i przychylności Głuszyckiego Centrum Kultury. Przez cały finał dzielnie wspierał nas p. Tomasz Czeleń oraz zespół SEKRET w składzie Gabriela Soboń i Sebastian Juszczak. SEKRET przygrywał  nam nie tylko w przerwach  między licytacjami, ale też zabrał naszych najmłodszych w podróż do krainy dziecięcej piosenki.

Nieoceniana była pomoc p. Marii Burzyńskiej z OSIRU, która bardzo aktywnie prowadziła licytacje w bibliotece w Gorcach oraz Sławomira Miki, który zachęcał do kupowania wośpowych gadżetów w Boguszowie.  Najwyższą kwotę udało się uzyskać za dwa złote serduszka, które wylicytowali p. Maria i  Bogdan  Prusakowie.  Jedno z brylantami za kwotę niebagatela 3.600 złotych i drugie z grawerką za sumę 850 złotych. Bardzo dobrze licytowały się koszulki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kubki wielkoorkiestrowe, a także wyjątkowo atrakcyjny pobyt w hotelu Sandra SPA w Karpaczu, który wylicytowała radna p. Marta Mendel.

Tradycyjnie już Finał WOŚP uświetnił pokaz sztucznych ogni w wykonaniu firmy BAMAR i taniec ognia przygotowany przez grupę GORGONA, pod dozorem Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszowie – Gorcach.

Mieszkańcy naszego miasta wspólnie pokazali na co ich stać i zebrali kwotę 25.000 złotych. Znowu pobiliśmy rekord, za co serdecznie dziękujemy wszystkim bez wyjątku ofiarodawcom, każdemu wolontariuszowi i opiekunowi, Zespołowi Szkół Samorządowych, Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury oraz komisji rozliczającej datki na rzecz WOŚP.

Specjalne podziękowania należą się także władzom naszego miasta na czele z Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Jolantą Woźniak, Sekretarz Miasta p. Ireną Dziliśnką oraz członkom Rady Miejskiej, którzy aktywnie brali udział w licytacjach oraz szczodrze wsparli akcję Boguszów – Gorce z WOŚP.

Katarzyna Pierzchała
Sztab WOŚP Boguszów – Gorce