Pierwsze informacje o przebiegu XX finału w naszym mieście…

Już niedługo XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielkoorkiestrowo będzie także w Boguszowie-Gorcach: Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury, Zespół Szkół Samorządowych oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny powołały Sztab WOŚP,
w ramach którego na terenie Boguszowa-Gorc, Czarnego Boru, Witkowa i Jabłowa kwestować będzie 50 wolontariuszy. Odbędą się dwie imprezy charytatywne:
7 STYCZNIA
(sobota) w boguszowskim Centrum Kultury zagrają zespoły: SEKRET, GEMINI, BEL CANTO, zobaczyć będzie można pokaz tańca w wykonaniu grupy Kingi Hyrsz oraz wysłuchać prezentacji muzycznych Zespołu „Boguszów 500”. Specjalnie dla mieszkańców naszego miasta Zespół Szkolno-Przedszkolny przygotuje kiermasz ciast oraz loterię fantową, będzie również okazja spróbowania grochówki z kotła – oczywiście za przysłowiowy wrzut do puszki. 8 STYCZNIA (niedziela) w bibliotece w Gorcach grać będą zespoły: SEKRET oraz PRZEPRASZAM, zobaczymy finalistę programu MAM TALENT – PIOTRA SAULA (beatboxera z Wrocławia). Nie zabraknie także magii i czarów w wykonaniu prestidigitatora z Wrocławia MARKA KLUZA i popisów grup działających w MBP-CK. Czynne będą również kawiarenki WOŚP oferujące pyszne ciasta, kawę, herbatę (cena – wrzut do puszki). Obie imprezy zakończą się tradycyjnym „Światełkiem do Nieba” przygotowanym przez firmę BAMAMR oraz grupę tańca ognia GORGONA. Każdy Finał WOŚP to przede wszystkim zbiórka pieniędzy dla najbardziej potrzebujących, tak więc podczas XX Finału wszyscy grać będziemy na zakup urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych. Dlatego też jak co roku wystąpimy w roli „swatki” – pośrednika – podczas licytacji wielu atrakcyjnych przedmiotów i usług takich jak złote serce, weekendowy pobyt w Hoteliku Orański w Starej Morawie, usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz innych atrakcyjnych gadżetów, dochód z ich sprzedaży zasili wośpowe puszki.