Biblioteka z WOŚP

Od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach włącza się w akcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i nie inaczej było w tym roku.   W tym roku biblioteka wprowadziła nowe rozwiązania i już pod koniec grudnia można było licytować na stronie biblioteki na FB, ta forma licytacji cieszyła się dużą popularnością wśród licytujących.  Nowością były także skarbony stacjonarne, które znajdowały się w czterech punktach tj.  w bibliotece w Boguszowie, w bibliotece w Gorcach, w Pizzerii Max Gyros w Boguszowie – Gorcach oraz  w Gekon Expert w Wałbrzychu. ,,Wielkie Granie” rozpoczęło się już w sobotę od wczesnych godzin porannych, gdzie przed biblioteką można było za przysłowiowy ,,wrzut do puszki” nabyć przepyszne ciasta domowego wypieku przygotowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach.  Tego samego dnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu Mistrzów Tańca Turniejowego Klasy A   – pani Dominiki Trzemżalskiej oraz Piotra Brącela. Brawurowo prowadzona licytacja przez panią Naire Avazyan, w przerwach pokazu, zaowocowała zebraniem 7.770 zł. Za największą kwotę – 1.500 zł został wylicytowany złoty pierścionek przygotowany przez Pracownię Złotniczą pana Wiesława Cozaca.

W niedzielę 14 stycznia blisko 40 wolontariuszy w różnym wieku kwestowało  na terenie całego miasta. Tego dnia kiermasze zorganizowali Stowarzyszenie „Boguszowska Szóstka” oraz ZSP Boguszów-Gorce. W sumie ze wszystkich kiermaszów, w ciągu dwóch dni, udało się zebrać 3.010,78 zł.  

Bajkowy nastrój zapewnili animatorzy z wałbrzyskiej grupy KAMAYU ART. Wesołe dzieci z pomalowanymi buźkami i kolorowymi balonami na pewno zapamiętają boguszowski Finał Orkiestry. Zarówno dzieci jak i dorośli dzieci mogli skorzystać z instruktażu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którego udzielali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej ,,Boguszów” oraz obejrzeć  premierowy spektakl teatru Krewni i Znajomi Królika – „Trzech Rozbójników”. 

 Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 19. 340,18 zł. Ten wielki dar przekazany na rzecz Fundacji WOŚP po raz kolejny pokazał, że mieszkańcy naszego miasta mają wielkie serca. 26 Finał WOŚP upłynął nie tylko pod znakiem nowości ale również udało się  pobić rekord ubiegłorocznej  zbiórki z zaznaczeniem, że w tym roku graliśmy bez gminy Czarny Bór  jest to dowód na to, że mieszkańcy naszego miasta coraz chętniej i hojniej włączają się w akcje WOŚP za co serdecznie dziękujemy. Razem możemy więcej! I już dziś zapraszamy do włączenia się w 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których XXVI Finał WOŚP nie miałby racji bytu. Serdecznie dziękujemy:

Panu Wiesławowi Cozacowi Pracownia Złotnicza (Wałbrzych),

Hotelowi „MARIA”, Centrum Budowlanemu „SIRBUD” (Wałbrzych),

Aqua Zdrój (Wałbrzych),

Pani Halinie Bienieckiej (Boguszów-Gorce),

Pani Iwonie i Marcinowi  Modrzejewskim (Boguszów-Gorce),

Agencji Reklamowej BOGLER (Wałbrzych),

Cukierni OLEŃKA (Wałbrzych),

Restauracji KFC Galeria Victoria (Wałbrzych),

Pani Małgorzacie Łazarczyk (Boguszów-Gorce),

Gekon Expert (Wałbrzych),

Stowarzyszeniu ,,Boguszowska Szóstka” (Boguszów-Gorce),

Urzędowi Miejskiemu w Boguszowie-Gorcach,

Pizzerii Max-Gyros Halinie Procajło (Boguszów-Gorce),

Panu Adamowi Kejrysowi (Boguszów-Gorce),

Ochotniczej Straży Pożarnej ,,Boguszów” w Boguszowie-Gorcach,

Komendzie Miejskiej Policji w Boguszowie-Gorcach,

Kamayu Art (Świebodzice),

Grupie Biegowej „Dzikowiec”,

Państwu Iwonie i Piotrowi Kotłowskim,

Państwu Małgorzacie i Jackowi Rosiakom (Boguszów-Gorce)

oraz wszystkim ludziom wielkiego serca.